کشاورزی و دامپروری

۷۴۸ شناسنامه برای باغات استان سمنان صادر شده استبه گزارش خبرنگار مهر، لطف الله رضایی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از باغات سمنان ضمن بیان اینکه طرح شناسنامه دار کردن باغات استان در دست اجرا قرار دارد، ابراز داشت: هدف اصلی اجرای این طرح اتصال حلقه زنجیره تولید و تکمیل زنجیره ارزش محصولات باغی است.

وی ضمن بیان اینکه تاکنون ۷۴۸ شناسنامه برای باغات استان سمنان صادر شده است، افزود: در این طرح مشخصات کامل فنی و تخصصی باغات به منظور شناسایی و ساماندهی آمار عرصه‌های باغی به ثبت می‌رسد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان اینکه این میزان صدور شناسنامه برای حدود چهار هزار و ۹۹۵ هکتار باغات استان است، ابراز داشت: در واقع می‌کوشیم تا با ثبت شناسنامه باغات بتوانیم به آمار دقیق‌تری برای توسعه صادرات محصولات تولیدی استان دست پیدا کنیم.

رضایی ضمن بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۱۴۶ درخواست برای صدور شناسنامه باغی در سامانه «سبک» به ثبت رسیده است، تصریح کرد: این درخواست‌ها مورد بازدیدهای کارشناسی و تکمیلی قرار خواهد گرفت و در صورت تأیید شناسنامه باغ به ثبت می‌رسد.

وی ضمن بیان اینکه افزایش کمی و کیفی تولید و اصلاح باغات در دستور کار است، افزود: بهره‌وری از عوامل و منابع تولید هویت بخشی صنفی به باغداران مهمترین رویکرد اصلی طرح است.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع :مهر

نوشته های مشابه