اخبار ویژهبانک،بیمه،بورس

۸۰ درصد نمادهای بورس مثبت شدندبه گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز توانست با رشد ۱۶۴۱۳ واحدی به جایگاه ۲ میلیون و ۳۱۷ هزار واحد برسد.

نمادهای میدکو، وبملت، شبندر، حکشتی و شستا بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشته و نمادهای ثبهساز، پی پاد، غزر، خساپا، وبملت و خزر جزو پرتراکنش های بازار هستند.

۳۲۰ نماد مثبت، ۱۸۱ نماد صف خرید، ۹۶ نماد منفی و ۴۳ نماد صف فروش هستند. با این حساب ۸۰ درصد نمادهای بازار سرمایه مثبت هستند.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۲,۳۸۳ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود ۷۴ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه، در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۱,۳۸۱ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۲۷۹ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۱۲۴۷ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۹۴ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱,۶۱۰ میلیارد تومان (۰.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های بانکی با ارزش معاملات ۱,۲۲۶ میلیارد تومان (۱.۱ برابر میانگین هفتگی) و انبوه سازی با ارزش معاملات ۸۳۴ میلیارد تومان (۱ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید .

منبع :مهر

نوشته های مشابه