بازار و کسب و کار

زدن موهای زائد با لیزر

لیزر می‌تواند یکی از روش‌های موثر برای کاهش موهای زائد در نواحی مختلف بدن باشد. در این روش، انرژی لیزر به ساقه‌های موها می‌رسد و باعث تخریب موها در داخل پوست. می‌شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است متفاوت باشد و بستگی به نوع و رنگ موها، نوع پوست، و سایر عوامل دارد. عموما برای کاهش موهای زائد، نیاز به تعدادی جلسه در فواصل زمانی مشخص دارد. لیزر موهای زائد یک روش دقیق است و می‌تواند به انتخابی مناسب برای افرادی با موهای تیره و پوست روشن باشد.

قبل از تصمیم‌گیری برای لیزر موهای زائد، مهم است که با یک متخصص پوست و مو مجرب مشورت کنید تا بهترین روش برای شما تعیین شود و همچنین اطلاعات دقیقتری در مورد نحوه عملکرد و پیش‌نیازهای این روش را دریافت کنید.

چند روش برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد؟

همان طور که اشاره شد، امروزه روش های مختلفی برای از بین بردن مو های زائد به کار می رود که عبارتند از:

 1. لیزر: این روش یکی از موثرترین و دائمی‌ترین روش‌ها برای حذف موهای زائد است. در این روش، نور توسط دستگاه لیزر به منطقه مورد نظر تابانده می‌شود و به ریشه مو ها نفوذ کرده و ریشه موها را تخریب می‌کند. این روش معمولا توسط پزشکان یا متخصصان زیبایی انجام می‌شود.
 2. الکترولیز کردن موها: در این روش، یک سوزن نازک به ریشه هر مو وارد می‌شود و جریان الکتریکی به موها اعمال می‌شود تا ریشه آنها تخریب شود. الکترولیز به عنوان یکی از روش‌های دائمی حذف موهای زائد شناخته می‌شود.
 3. اپیلاسیون: این روش با استفاده از موم گرم یا سرد انجام می‌شود. موم روی موها قرار داده می‌شود و با کشیدن موم، موها از ریشه خارج می‌شوند. این روش برای مناطق مختلف بدن مناسب است و موهای زائد را به مدت معینی از بین می‌برد. اما این روش موقتی است. پس از مو زدایی، پوست ممکن است دچار حساسیت و التهاب و خارش شود. برای موهای پشت، لیزر موهای پشت ایده آل ترین حالت ممکن است و اپیلاسیون در دراز مدت پاسخگو نیست.
 4. کرم حذف مو: این کرم‌ها حاوی مواد شیمیایی هستند که موها را در حالت سطحی از بین می برد. برای استفاده از آنها، کرم روی ناحیه مورد نظر مالیده می شود و بعد از مدت زمان مشخص شده، موها و کرم را با یک دستمال نرم پاک کنید. این روش هم موقتی است.
 5. دستگاه شیو برقی: این ماشین‌ها موهای زائد را به صورت سطحی و با سرعت حذف می‌کنند و به عنوان یک روش سریع و موقت برای حذف موها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 6. شیو با تیغ: شیو با تیغ (شیو سرد) یکی از روش‌های حذف موهای زائد است که با استفاده از تیغ انجام می شود. این روش برخی مزایا و معایب دارد. در مقایسه با روش‌هایی مانند اپیلاسیون یا لیزر، شیو با تیغ کمترین درد را به همراه دارد. شیو با تیغ موها را از ریشه حذف نمی‌کند و تنها سطح ظاهری مو را حذف می‌کند. به همین دلیل، موها به سرعت رشد می‌کنند و نیاز به تکرار این روش دارد. انجام نادرست شیو با تیغ ممکن است منجر به خطر برش پوست یا آسیب به آن شود. برای مثال برای موهای ساعد مردان، تیغ اصلا جوابگو نیست و لیزر موهای ساعد مردان می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد.
 7. لیزر خانگی: لیزر موهای زائد به وسیله دستگاه‌های خانگی، روشی است که افراد می‌توانند در خانه خود، به صورت شخصی، از آن استفاده کنند. این دستگاه‌ها همان اصول اساسی لیزر پزشکی را دارند، اما با توجه به محدودیت‌ هایی در زمینه قدرت و توانایی، کاهش رشد موها به صورت موقت و در جلسات مکرر، امکان پذیر است. این دستگاه‌ها معمولاً دارای سری‌های مختلف با نور لیزر هستند که به ساقه موها تابیده شده و با تولید گرما، فولیکول‌های مو را تضعیف می‌کنند. اما توجه به راهنمایی‌ها و توصیه‌های تولیدکننده در استفاده از این دستگاه‌ها بسیار مهم است. از آنجایی که قدرت لیزر این دستگاه‌ها کمتر از دستگاه‌های موجود در کلینیک ها است، نتایج مورد نظر ممکن است با تاخیر بوده و نیاز به تکرار دوره‌های بیشتر داشته باشد.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای آقایان

زدن موهای زائد با کدام روش بهتر است؟

زدن موهای زائد با لیزر، بهترین روش جهت حذف موهای زائد است. لیزر موهای بدن یک روش پیشرفته و موثر برای کاهش رشد موها به طور دائمی است. در این روش، انرژی نوری لیزر به رنگ کروموفور موها (معمولاً ملانین) جذب می‌شود و حرارت تولید می‌کند که باعث کاهش رشد موها می‌شود. این روش به طور گسترده‌ای در انواع ناحیه‌های بدن مانند ساق، دست‌ها، پاها، بیکینی و صورت استفاده می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین مزایای لیزر موهای زائد بدن، کاهش موهای زائد به صورت دائمی و کاهش نیاز به انجام روش‌های معمول موهای زائد مانند اپیلاسیون و وکس است. همچنین، این روش کمترین آسیب را به پوست وارد می‌کند و با دقت به موهای زائد رسیدگی می‌کند. هرچند زدن موها با لیزر از لحاظ موثربودن و کارآیی انتخاب بسیار خوبی است، اما باید دقت کنید که توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود.

همچنین، برخی از افراد با موهای تیره‌تر یا موهای کمتر ممکن است نتایج بهتری از این روش به دست آورند. در کل، لیزر دایمی موهای بدن یک روش موثر، ایمن و دائمی برای کاهش رشد موها است که باید توسط پزشکان متخصص و مجرب انجام شود تا بهترین نتیجه به دست آید.

بعد از زدن موهای زائد با لیزر چه مراقبت هایی انجام دهیم؟

بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن، مراقبت‌های خاصی باید انجام شود تا پوست به سرعت بهبود یابد و ازعوارض ناخواسته جلوگیری شود. مراقبت‌های زیر را پس از لیزر موهای زائد بدن انجام دهید:

استفاده از کرم‌های ضد التهاب: پس از لیزر، ممکن است پوست حساسیت نشان دهد و احتمالاً قرمز و متورم شود. از کرم‌ها و ژل‌های ضد التهاب پوست برای کاهش این علائم استفاده کنید.

پوست پس از لیزر حساس‌تر به نور خورشید می‌شود. از ضد آفتاب استفاده کنید و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید تا از آفتاب‌سوختگی و تحریک پوست جلوگیری شود.

پس از لیزر، از محصولات تحریک‌کننده پوست مانند محصولات حاوی الکل، اسیدها و اسپری‌های برنزه‌کننده خودداری کنید.

پس از لیزر، پوست ممکن است خشک شود. از مرطوب‌کننده‌های خاص پوست استفاده کنید تا پوست شما نرم و مرطوب بماند.

از انجام فعالیت‌های شدیدی مانند ورزش یا حمام‌گرفتن با آب داغ خودداری کنید تا از ایجاد عوارض بعد از لیزر جلوگیری شود.

دستورات و راهنمایی‌های پزشک مربوط به مراقبت‌های بعد از لیزر را به دقت پیروی کنید تا بهترین نتیجه از این روش به دست آید و از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

در صورت بروز هر گونه عوارض شدید به پزشک مربوظطه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای صورت در دوران بارداری

مزایای زدن موهای زائد با لیزر چیست؟

زدن موهای زائد با لیزر می‌تواند برخی مزایا و موارد مثبتی داشته باشد. در ادامه به برخی از مزایای این روش اشاره می‌کنیم:

 1. کاهش دائمی موهای زائد: یکی از مزایای زدن موهای زائد با لیزر این است که این روش می‌تواند به صورت دائمی موهای زائد را کاهش دهد. بعد ازاتمام جلسات لیزر، موها ممکن است دیگر به طور کامل رویش نداشته باشند.
 2. سرعت فرآیند لیزر: هر جلسه لیزر معمولا به سرعت انجام می‌شود و می‌تواند نواحی بزرگ بدن را در مدت زمان کوتاهی پوشش دهد. این به معنای انجام راحت‌تر و سریع‌تر این روش نسبت به روش‌های دیگر برای کاهش موهای زائد است.
 3. دقت: لیزر موهای زائد به طور دقیق بر روی موها تاثیر می گذارد و پوست اطراف را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.
 4. کمترین درد: برخلاف روش‌های دیگر، لیزر موهای زائد درد کمتری دارد و قابل تحمل است.
 5. مناسب برای انواع پوست: لیزر موهای زائد علاوه بر افرادی که پوست روشن دارند، برای افرادی که پوست تیره تری دارند مناسب است.
 6. زمان و هزینه‌ی صرفه‌جویی: با توجه به کاهش دائمی موها و سرعت اجرا، افراد ممکن است به طور کلی وقت و پول کمتری برای رفع موهای زائد صرف کنند.

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر فول بادی زنان

هزینه زدن موهای زائد با لیزرچقدراست؟

قیمت لیزر موهای بدن می‌تواند تحت تأثیر عوامل متعددی قرار گیرد. در زیر به برخی از عوامل دخیل، اشاره می‌کنیم:

 1. نوع دستگاه لیزر: نوع دستگاه لیزر مورد استفاده در مرکز لیزر درمانی بسیار مهم است. هر یک از دستگاه‌های لیزر دارای قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های متفاوتی هستند. دستگاه‌های پیشرفته‌تر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند اما نتایج بهتری ارائه دهند.
 2. نوع پوست و مو: نوع پوست و موها نیز در تعیین قیمت تأثیر دارد. موهای تیره رنگ و پوست‌های کم رنگ‌تر به طور معمول نتایج بهتری از لیزر می‌گیرند. این به عنوان یکی از عوامل تصمیم‌گیری برای تعداد جلسات و نوع دستگاه مورد استفاده در نظر گرفته می‌شود.
 3. ناحیه درمانی: نواحی مختلف بدن به دلیل اندازه و خصوصیات متفاوت خود، ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. مناطق بزرگتر نیاز به زمان و انرژی بیشتری دارند و بنابراین ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

نتیجه گیری

لیزر می‌تواند یکی از روش‌های موثر برای کاهش موهای زائد در نواحی مختلف بدن باشد. در این روش، انرژی لیزر به ساقه‌های موها می‌رسد و باعث تخریب موها در داخل پوست. می‌شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است متفاوت باشد و بستگی به نوع و رنگ موها، نوع پوست، و سایر عوامل دارد. عموما برای کاهش موهای زائد، نیاز به تعدادی جلسه در فواصل زمانی مشخص دارد. هرچند زدن موها با لیزر از لحاظ موثربودن و کارآیی انتخاب بسیار خوبی است، اما باید دقت کنید که توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود. به همین دلیل بهتر است با متخصصان پوست و مو در کلینیک Laser-morvarid.com مشورت کنید.

همچنین بخوانید: لیزر موهای خط پیشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =